11 lat (z przerwą)

Kochani, mam dla Was ciekawostkę: serwis internetowy “…to tylko fikcja” ruszył 29 sierpnia 2002 r., a więc równo 11 lat temu i świętuje dziś urodziny! Z tej okazji publikuję odgrzebany w archiwach zrzut ekranu jego pierwszej wersji. Od tygodnia zaś mniej więcej możecie oglądać (jeżeli uda Wam się wylosować…) pięć graficznych nagłówków stron, wyraźnie odróżniających się czarno-niebieską tonacją od pozostałych. Są to (zaadoptowane) fragmenty nieco późniejszej, ale i tak starej szaty graficznej, którą jednak zbyt długo się nie nacieszyliśmy: w 2006 r. od dawna nie aktualizowana fikcja.org padła ofiarą włamania tureckich hakerów, co przelało czarę goryczy i skłoniło mnie ostatecznie do zawieszenia publikacji tej witryny, aby ostatecznie przywrócić ją znów – za Waszą sprawą! – do formy na przełomie poprzedniego i bieżącego roku.

Oto wspomniany wyżej wygląd fikcji w pierwszej odsłonie:

fikcja_pierwszy

… a tutaj pamiątka po Turkach:

hack

Mam nadzieję, że te perturbacje już minęły i nic już nie zakłóci dostępności “…ttf”.

Zapraszam Was do współpracy: piszcie, czytajcie, komentujcie.

4 thoughts on “11 lat (z przerwą)

  1. Łezka w oku. I ja tu zostawiłem kilka zdań. Dzieki Rychu za te lata. Poznałem tu ciekawych ludzi i przeczytełem sporo dobrych tekstów. Ale to przecież nie koniec! ;)

  2. No, przez pewien czas był to dosłownie byt fikcyjny – dobrze, że przybrał w tym roku znów namacalną osnowę :) Oby fikcja.org rosła w opowiadania.

  3. Dzięki za 11 lat fikcyjnego bytu. A turecki haker pewnie już od dawna pracuje dla agencji wywiadowczych światowych mocarstw i nie zajmuje się niszczeniem kultury i sztuki. Pozdrowienia TM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.