Filmy też!

Hmm, kto powiedział, że nie ma tu miejsca na fantastykę sfilmowaną?

Znalazłem w sieci: http://goo.gl/u8zm31. Nie każdy lubi anime, ale ta kilkuminutowa animacja mnie akurat podoba się bardzo. Pozwala na chwilę odpłynąć (bez wydawania pieniędzy na używki). A moim zdaniem to jedna z cech dobrej fantastyki.

Długą listę produkcji tego autora można znaleźć tutaj: http://www.doki.ca/videos/.

Warsztaty pisania opowiadań z Nową Fantastyką

Otwiera się doskonała możliwość dla wszystkich, którzy poważnie myślą o swojej twórczości i chcieliby uzyskać cenne rady i opinie redaktorów najbardziej renomowanego polskiego pisma fantastycznego – Nowej Fantastyki.

Wasz tekst może zostać omówiony podczas warsztatów. Na jego przesłanie jest czas do 1 marca. Na pewno warto! Szczegóły tutaj, na stronach Kawerny.

Słaby rynek beletrystyki w Polsce

O mizernym zainteresowaniu Polaków współczesną literaturą piękną i rzadkości zakupów w księgarniach pisze Forbes (link do Biznes.pl). To na pewno niewesołe wieści dla osób marzącym o sukcesie wydawniczym. Ale są też pozytywne akcenty i trochę ciekawostek. Ciekawa lektura i temat do przemyśleń – oby również inspiracja do nowych pomysłów.

Jako uzupełnienie księgarskiej merytoryki biznesowo-handlowej Biznes.pl w połowie grudnia opublikował jeszcze jeden artykuł, zawierający podsumowanie polskiego rynku książki przez Bibliotekę Analiz.

Grudzień

Choć od miesiąca nic nowego nie publikujemy (ja osobiście tonę w pracy), myślę o fikcja.org niemal codziennie. I to nie w kategoriach “kiedyś wreszcie muszę…”. Myślę o ciągu dalszym opowiadań, o nowych wątkach. Jestem pewien, że lada moment, lada dzień, jeżeli nie ja, to ktoś z Autorów coś dorzuci. Bo grudzień to miesiąc, któremu magia twórczości nie odpuści. Wreszcie wybuchnie, da upust słowom. Do przeczytania wkrótce!

11 lat (z przerwą)

Kochani, mam dla Was ciekawostkę: serwis internetowy “…to tylko fikcja” ruszył 29 sierpnia 2002 r., a więc równo 11 lat temu i świętuje dziś urodziny! Z tej okazji publikuję odgrzebany w archiwach zrzut ekranu jego pierwszej wersji. Od tygodnia zaś mniej więcej możecie oglądać (jeżeli uda Wam się wylosować…) pięć graficznych nagłówków stron, wyraźnie odróżniających się czarno-niebieską tonacją od pozostałych. Continue reading